Sivil toplum ve demokratik konsolidasyon; Türkiye örneği
Civil society and democratic consolidation; the case of Turkey
- Tez No: 430417
- Danışmanlar: DOÇ. DR. EMRE TOROS
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Siyasal Bilimler, Political Science
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atılım Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 118
Özet
Bu çalışma Türkiye'de demokratik konsolidasyonun sağlanmasında sivil toplumun rolünü incelemektedir. Çalışma, sivil toplumun teorik ve kavramsal içeriğini inceleyerek demokratik konsolidasyon ile olan ilişkisini analiz etmektedir. Bu çalışmanın amacı, sivil toplumun demokratik konsolidasyon ile olan ilişkisini Türkiye örneği üzerinde incelemektir.
Özet (Çeviri)
This study analyses the role of civil society's in providing democratic consolidation in Turkey. Theoretical and conceptual content of civil society and its relation with democratic consolidation are analyzed in this study. The objective of this study is to analyze the relation of civil society with democratic consolidation by means of Turkey sample.