Uluslararası pazarlara açılma yöntemleri ve e-ihracat uygulamaları
Opening the international market method and e-export applications
  1. Tez No: 434952
  2. Yazar: ÖMER YALÇIN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İBRAHİM KIRÇOVA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Uluslararası İlişkiler, International Relations
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gedik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Amaç; Bu çalışmada uluslararası pazarlara giriş yöntemleri ve yeni bir yöntem olarak elektronik pazaryerlerinin incelenmesi ele alınmıştır. Dünyanın en büyük B2B elektronik pazaryeri Alibaba.com hakkında detaylı bir çalışma yapılmıştır. Gereç ve yöntem; Uluslararası pazarlara giriş yöntemleri ve yeni bir yöntem olarak elektronik pazaryerlerinin masa başı araştırması yapılmış olup sektörde Alibaba.com'un direktörü ve yayınladıkları raporlar ile uzman kişilerle elektronik yazışmalar yapılmıştır. Bulgular ve sonuçlar; Uluslararası pazarlara giriş yöntemleri artık klasik yöntemler olarak kabul edilirken, yeni bir yöntem olarak elektronik pazaryerleri her gün artan bir ivme ile yeni bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Dünyanın en büyük B2B elektronik pazaryeri Alibaba.com oluşturduğu değerle her geçen gün daha da büyümekte ve dijital işbirliklerine gitmektedir. B2B elektronik pazaryerleri uluslararası pazarlara girişte KOBİ'ler için bir fırsat olduğu açıkça görülmektedir
Özet (Çeviri)
Purpose; In this study examination of input methods, and electronic marketplaces as a new method to international markets are discussed. The world's largest B2B electronic marketplaces has made a detailed study about Alibaba.com. Metarials and Methods; There are international markets, input methods and a new method of electronic trading desk research director of Alibaba.com sector is made and reports published by experts in electronic communications. Findings and conclusions; International market entry strategies now being considered by classical methods, electronic marketplaces with increasing momentum every day as a new method is accepted as a new method. The world's largest B2B electronic marketplace to create value that I Alibaba.co every day is going to grow even more, and digital collaboration. B2B electronic marketplaces is evident that there is an opportunity for SMEs in entering the international market