Are the emerging markets the next developed market
Gelecekteki geliştirilmiş pazar geliştirilmiş piyasalar
- Tez No: 438142
 - Danışmanlar: DR. BAŞAK ERDEM RENA
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Ekonomi, Economics
 - Yıl: 2016
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 89
Özet
Bu tezin amacı, Gelişen Pazarların nasıl anlaşılacağı ve yorumlanacağı konusunda ikilemle karşı karşıya kalan bir iş ortamını, modern küresel bir ekonomide gelişmekte olan piyasaları kavramaktır. Gerçekte Gelişen Pazarları dünyaca en heyecan verici yatırım fırsatlarının bazılarını yarattı. Aslına bakarsanız, yeni geliştirilen pazarları olan Gelişen Pazarlar hakkında hala devam eden büyük bir tartışma bulunmaktadır. Bu nedenle, bu çalışma bize bu büyüyen pazarlardan daha iyi bir anlayış kazandırmayı amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this thesis is to understand the emerging markets, in a modern global economy, business environment faces a dilemma on how to understand and interpret the Emerging Markets. In fact, Emerging Markets have generated some of the most exciting investment opportunities globally. As a matter of fact, there is a huge debate continuing about the Emerging Markets, which are the newly developed markets. Therefore this study aims to give us a better understanding of these growing markets.