Orman
Forest
  1. Tez No: 441678
  2. Yazar: ERHAN KIYÇAK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. ESİN BERKTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 41
Özet
Orman adlı bu kısa filmde; genç bir adamın beyninde adalet ve düzen kavramlarının çatışması süreci anlatılmaktadır. Bir ormanda karşısındaki üç karakter olan Yiğit, Hande ve Ali ile sohbet eden Erhan, önce karakterlerin başına gelen acı olayları dinler. Yiğit yanlışlıkla bir adamı vurmak zorunda kalmıştır, Hande, kendisine tecavüz etmek isteyen bir adamı öldürmüştür, Ali kendisini ve kardeşini korumak için bir adamı vurmuştur. Birbirine çok benzeyen ve birbirinden ayırması çok zor olan bu üç hikaye içinde suçluyu bulmak zorunda olan Erhan, en adaletli, en doğru, en tarafsız kararı vermek zorunda kalır. Bu süreçte içinde bulunduğumuz dönemdeki adalet, eşitlik ve ahlak gibi kavramlar üzerinde konuşan karakterler sonunda Erhan'ın seçtiği bir tanesi ile yola devam edeceklerdir. Filmin sonunda bu karakterlerin aslında Erhan'ın zihninde yarattığı, çatışan fikirlerinin somut birer görüntüsü olduğu anlaşılacaktır.
Özet (Çeviri)
In this short movie named“Forest”, is a story about a young man who creates a movie about the concept of justice. In a forest, Erhan chats with three characters; Yiğit, Hande and Ali. First, Erhan listens to the painful incidents that the characters experienced. Yiğit had to hit a man accidentally. Hande killed the man who wanted to rape her and Ali shot a man to protect himself and his brother. Erhan has to decide accurately and fair between the three stories that they are very similar and very difficult to distinguish them. In this process, the characters that speak about concepts in the period we are in like justice, equality and morality, will go on with one of the concept that Erhan choose. At the end of the movie, it will be understood that these characters are created by Erhan's mind.