Gençlik merkezlerinde yapılan faaliyetlere katılan bireylerin memnuniyet düzeylerinin incelenmesi
Investigation of satisfaction levels of youth participated in the activities of centres of individuals
  1. Tez No: 446852
  2. Yazar: MEHMET ÖZKAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. KADİR PEPE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
Bu çalışmanın amacı; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri bünyesinde hizmet veren Burdur, Isparta, Antalya ve Denizli illerini kapsayan gençlik merkezlerinde yapılan faaliyetlere katılan bireylerin memnuniyet düzeylerini cinsiyet ve yaş gruplarına göre araştırmaktır. Araştırmanın evreni, Antalya, Denizli, Isparta ve Burdur Gençlik Merkezlerine kayıtlı üyeler oluşturmaktadır. Araştırmanın örneklemini ise, Burdur'dan 10.720 üyeden 351 üye, Isparta'dan 14.337 üyeden 300 üye, Antalya'dan 13.332 üyeden 349 üye, Denizli'den 12.834 üyeden 350 üye olmak üzere toplam 1350 üyeden oluşmaktadır (GSB, 2015). Elde edilen verilerin analizi için SPSS 22.0 paket programından yararlanıldı. Frekans-yüzde dağılımı, çapraz tablo ve ki-kare testi uygulandı.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study; Youth Services and Sports Provincial Directorate of Burundi serving in the body, Izmir, Antalya and Denizli level of satisfaction of individuals who participated in the activities at youth centers to investigate the provinces according to sex and age group. The study population, Antalya, Denizli, Isparta and Burdur registered members constitute the Youth Centers. The sample of the study, 351 members of the 10.720 members from Burdur, 300 members from 14 337 members from Isparta, 349 members from the 13 332 members of the Antalya consists of a total of 1350 members, including 350 members from 12 834 members from Denizli (GSB, 2015). For the analysis of data obtained from the SPSS 22.0 software package was used. Frequency-percent distribution, cross tabulation and chi-square test was applied.