Application of modern information communication technologies in education
Eğitimde modern bilgi-iletişim teknolojileri uygulaması
  1. Tez No: 448177
  2. Yazar: MELIHA JASAREVIC
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. YÜCEL ÖZTÜRKOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yaşar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
Bilişim teknolojileri uygulamaları eğitim kurumlarında sıklıkla kullanılmakta ve öğrenme - öğretme sürecini kolaylaştırmaktadır. Bu tez, bilişim teknolojilerinin etkililiğini ve eğitimdeki önemini belirlemeyi hedeflemektedir. Birinci bölümde bilgisayar ağlarındaki yönlendirme ve yönlendirmenin network altyapısındaki önemi açıklanmaktadır. İkinci bölümde uzaktan eğitimde bilişim teknolojileri kullanımı yorumlanmaktadır. Bu bölümde uzaktan eğitimde kullanılan en yaygın öğretim yönetim programlarından biri olan Moodle kurulumunun nasıl yapıldığı gösterilmektedir. Üçüncü bölümde yönlendirme algoritması adı veren dizilimin çözümlenmesi yer almaktadır. Bu tez, uzaktan eğitim ve E - eğitimde bilişim teknolojileri ve uygulamaları hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
The application of information technology in educational institutions is becoming more often and is making the process of studying and teaching easier. This paper will indicate from the beginning the effectiveness of information technology and its importance in education. The first part is describing the routing in computer networks; presenting importance of routing and how it is important in network infrastructure and also in education. The second part presents the information technology used in Online Education. Also, this part will present installation of Moodle platform for Online Education (distance learning) as one of the most popular platform that is used in Online Education. The third part will present the complete solution or course called“routing algorithms”. The aim of this paper is to present the application of information technology in Online Education or E-Learning.