Event-triggered distributed estimation with reduced communication load
Düşük iletişim yüklü olay-tetikli dağıtık kestirim
  1. Tez No: 450631
  2. Yazar: İHSAN UTLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SÜLEYMAN SERDAR KOZAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
  10. Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Mevcut bulunan iletişim kaynakları yönünden kısıtlamalara tabi olan dağıtık kestirim uygulamaları için, gelişkin metodlarla kıyaslanabilir bir başarımı korurken ağ üzerindeki iletişim yükü açısından 10^3 kata kadar bir düşüş gerçekleştirebilen, yayınım stratejilerine dayanan yeni bir algoritma öneriyoruz. Önerilen yöntemde bilginin, yerel kestirimlerin hesaplanmasından sonra işlem elemanları (yumrular) arasında yayılması, bilgi aktarımının yayınımı yapılan parametrenin seviye-kesimlerine şartlandırılması yoluyla tekdüze olmayan bir şekilde gerçekleşmekte; bunun sonucunda iletişim gereksinimlerinde büyük bir azalma elde edilmektedir. Önerilen algoritmanın ortalama ve ortalama kare kararlılık analizleri gerçekleştirilmiş ve diğer düşük-iletişimli dağıtık kestirim yöntemlerine kıyasla iletişim veriminde elde edilen kazanç gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
We propose a novel algorithm for distributed processing applications constrained by the available communication resources using diffusion strategies that achieves up to a 10^3 fold reduction in the communication load over the network, while delivering a comparable performance with respect to the state of the art. After the computation of the local estimates, the information is diffused among the processing elements (or nodes) non-uniformly in time by conditioning the information transfer on level-crossings of the diffused parameter, resulting in a greatly reduced communication requirement. We provide the mean and mean-square stability analyses of the proposed algorithm, and illustrate the gain in communication efficiency compared to other reduced-communication distributed estimation schemes.