Klas kuruluşları ve gemi işletmecilik maliyetlerine etkilerinin analizi
Classification societes and an analysis of their of effect on shipping costs
- Tez No: 46710
- Danışmanlar: DR. MUZAFFER GÜNAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
- Yıl: 1995
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 68
Özet
vn öz Mas Kuruluşları ve Gemi işletmecilik Maliyetlerine Etkilerinin Analizi Gemi işletmeciliğinde geminin sürekli çalışması temel esastır. Bunu sağlamak geminin her an uluslararası alanda rekabet edecek şekilde, denize, yola, yüke hazır tutulmasını gerektirir. Sayılan bu şartlar ancak gemilerin klaslanması ve düzenli olarak sörveylerinin yaptırılmasından sonra gerçekleşebilir. Bunları yerine getirmek ek bir maliyet oluştursa da buna karşılık sağladığı değerler bu maliyeti fazlasıyla karşılamaktadır. Gemilerin klaslanması ve sörveyleri, denizcilik işletmeciliği alanında önemi büyük olan bakım ve kontrol görevinin de yerine getirilmesini sağlamaktadır. ABSTRACT Classification Societies and An Analysis of Their Effect on Shipping Costs For a ship to work continuous is basic necessity in shipping. In order to achive this, within the context of international competition, the ship should always be seaworthy, ready for loading and prepared to sail at any time. For this to be possible a current surveys and ship classification are necessary. These incur additional costs. However, the resulting financial rewards will be considerable. In the shipping industry surveys and ship classification enforce regular maintenance and control of the vessel.
Özet (Çeviri)