Process improvement and an industrial example over company bosch
Süreç iyileştirme ve bsh şirket örneği
  1. Tez No: 467548
  2. Yazar: ÖYKÜ ER
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. JBİD ANİ ARSENYAN ÜŞENMEZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Enerji Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Hızlı değişen çevre koşulları ve pazar dinamikleri, teknolojinin hızlı gelişimi, küreselleşme gibi etmenlerden dolayı dünya gitgide daha rekabetçi bir hal almaktadır. Bu ortamda, markette var olmaya devam edebilmenin en önemli ve etkili yolu sürekli ve düzenli inovasyonlarda bulunmaktır. Bu inovasyonların temeli, şirketlerin süreçleri üzerinden çalışmalarından ve planlarını bu doğrultuda belirlemelerinden geçer. Bu açıdan, süreçleri incelemek, hedefleri ve amaçları belirlemek ve de buna bağlı olarak süreçleri geliştirmek çok önemli bir hal almaktadır. Bu tezde süreç kelimesinin anlamı ve de süreç geliştirme metodolojileri ve de bu metodolojilerin avantajları ve dezavantajları ile literatür taraması yapılacaktır. Son olarak BSH şirketinde yapılmış olan süreç geliştirme projesi incelenecek ve de literatür taramasında incelenen konuların gerçek yaşamdaki uygulaması detaylandırılacaktır.
Özet (Çeviri)
As the world is getting more and more competitive because of the fast changing environment, technology and globalization; innovation becomes the most important feature to survive in the market place. In this environment, companies need to work on continuous and sustainable innovations. The base of this innovations is to work on their processes as the massive innovations and improvements can only be done by it. In that matter, process improvement as analysing the process, defining the goals and improving the processes according to these goals by the needs is highly important. In this thesis, process term and process improvement methodologies will be analysed with the literature review as well as analysing the advantages and the methodologies of process improvement. Lastly, a project will be analysed as an example to review how these improvements work in real life by the steps and conclusions