Tedarik zinciri yönetimi yapan şirketlerin risk yönetimi olgunluk düzeylerinin belirlenmesi
  1. Tez No: 486386
  2. Yazar: GONCA REYHAN ÖNER
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HALİL HALEFŞAN SÜMEN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Maltepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
Küresel ticaret ortamında tedarik zinciri yönetimi alanında faaliyet gösteren organizasyonlar arasında rekabet her geçen gün artmaktadır.Organizasyonlar, irili ufaklı bir çok aktivitelerle ilgilenirler ve bu altiviteler tedarik zinciri içinde bir bütünün parçalarını meydana getirmektedir. Bu bağlamda organizasyonlar artık üretim,satış ve pazarlama değil tedarik zinciri operasyonlarını rekabet ettirmek zorundadırlar. Bu noktada meydana gelebilecek riskli durumlar öngörülemediği taktirde bütün tedarik zinciri boyunca kırılmalara yol açar. Bu çalışmada, yetenek olgunluk modeli'ni Risk yönetimi olgunluk modeli'ne dönüştürerek, Türkiye'de faaliyet gösteren organizasyonların, risk yönetimi olgunluk düzeyi belirlemeyi amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Competition among organizations operating in the area of supply chain management in the trading environment is increasing day by day.Organizations are interested in many small activities,these activities bring a whole lots of parts into the supply chain. In this context, organizations no longer have to compete in their supply chain operations, not in production, sales and marketing . This leads to breakage throughout the entire supply chain if it can not predict the risky situations that may occur.