Reflections of destination quality on destination image: A case of Kusadası
Destinasyon kalitesinin destinasyonun imajına etkileri: Kuşadası
  1. Tez No: 488510
  2. Yazar: OLUWAKEMI JANET ABIODUN
  3. Danışmanlar: Assoc. Prof. Dr. GÖKÇE ÖZDEMİR UMUTLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Turizm, Tourism
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yaşar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
Bu makale;“Destinasyon kalitesinin destinasyonun imajına etkileri: Kuşadası”, somut ve soyut ürünlerin ve servislerin etkisini analiz etmektedir. Destinasyon imajları, global bir konu olup birçok araştırmacı tarafından turizm planlamasındaki önemi vurgulanmaktadır. Kuşadası, Türkiye'nin en değerli yerlerinden biri olup, evlerin tarih koktuğu, çevresel mükemmelliğiyle birçok tatil merkezinin bulunduğu, turistlerin turizm beklentilerine ve tecrübelerine ışık tutan bir yerdir. Kuşadası'nda, Kuşadası'nın imajı ve sağlanan olanaklar hakkında farklı gruplar üzerinde farklı röportajlar yapılmıştır ve aynı zamanda TripAdvisor sitesinin yorumları da incelenmiştir. Bu makalede, yapılan röportajlardan çıkan sonuçla söylenebilir ki Kuşadası'nın imajını yukarda tutanlar yalnızca turizm acenteleri değil, aynı zamanda yerel halk da (Türkler ve Türk olmayanlar) herkes için bir turizm destinasyonu olması için elinden geleni yaparak bu amaca hizmet etmektedirler. Bu makale aynı zamanda Kuşadası'nın hijyenik olmayan yönünü de incelemekte ve insan sağlığına etkilerini araştırmaktadır.
Özet (Çeviri)
This research work titled“The reflections of destination quality on destination image: A case of Kusadasi”reviews the aim of analyzing its role and observation in terms of product and services which could be tangible and intangible. Image of destinations is a global topic that most researchers continually verify its significance in tourism planning. Kusadasi, being one of Turkey's most precious pick, houses a lot of unforgettable histories, environmental excellence and many holiday resorts, also being the case study sheds more light on the tourists' tourism expectations and experiences regarding this particular destination. Different interviews were conducted on different groups of people in the city of Kusadasi based on its image and services and the reviews on TripAdvisor was content analyzed. Furthermore, during the interview, it was gathered that not only the tourism marketers are involved in keeping the image of Kusadasi at a peak but also the locals are trying their best to make the attractions in Kusadasi a tourism destination home for all (both Turks and the non-Turks). This study also discusses the non-hygienic aspect of the destination which may be harmful to human health.