Balıkesir içme suyu arıtma tesisi performans değerlendirilmesi ve iyileştirme önerileri
Balikesi̇r dri̇nki̇ng water treatment technology and i̇mprovement suggesti̇on
  1. Tez No: 496124
  2. Yazar: ZEYNEP YARMA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. TANER YONAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çevre Mühendisliği, Environmental Engineering
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Uludağ Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu çalışmada Balıkesir ilinde 2002 yılında Devlet Su İşleri tarafından Fransızlara yaptırılan günümüzde ise Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresinin Yönetiminde çalışmalarına devam eden, Balıkesir İçme Suyu Arıtma Tesisinin işleyişini ve tesisin ilk kurulduğu yıllar ile günümüz arasındaki performans değerleri incelenmiştir. Tesisten 2015 yılında alınan veriler tablolaştırılmış ve çıkan sonuçlarla ölçüm yapılan değerlerin verimleri hesaplanarak hangi durumlarda verimlerin arttırılabileceği belirlenmiştir. Tesis için 2015 yılı maliyet hesabı yapılmış ve 2015 yılında kullanılan şartların nasıl iyileştirilebileceğine dair öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this study operation of the Balikesir Drinking Water Treatment Plant and the performance values between initial years and present of the plant, which was built up in 2002 by the French State Water Works and currently operate under management of Balikesir Water and Sewerage Administration. Obtained data in2015 from the plant are tabulated, yields of measured values calculated with evaluated results and determined in what cases may increase yields of yhe plant.Cost estimation of facility was made and suggestions were represent how to improve conditions for 2015.