Akıllı şebekeler ve akıllı şebekeler uygulama sistemleri
Smartgrid and smartgrid apllication systems
- Tez No: 511542
- Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN YILDIRIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 45
Özet
Bu tezin amacı, akıllı şebekeler sistemini tüm özellikleri ile tanıtıp özellikle akıllı şebeke depolama sistemleri uygulamaları ilgili simülasyonlar ve protatiplerle bir akıllı şebeke depolama sistemi uygulaması yapıp sonuçlarını irdelemektir. Bu amaçla,akıllı şebeke teknolojisine uygun bir depolama sistemi ölçümü,simulinkte simule edilerek ve bir akıllı sayaç protatipi breadboard üzerinde kurulup,ölçümleri yapılacak ve sonuçları bu tezde vurgulanacaktır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to tell about smartgrid thecknology with respect to all ways,simulate in the spesific area of smartgrid battery applications with simulink and do a smart counter protatuyp on breadboard and desing a smart counter and then obtained the thesis results. First part of this thesis,it is told about bases of smartgrid thecknologies,smartgrid thecknology identified and explained. In the second part of this thesis,it is simulated a basic smartgrid model for an example,and we measure the battery charge with an designed equipment on breadboard with a smart counter protatuyp as well as simulink.