Dijital reklamcılıkta elektronik ağızdan ağıza iletişim ve fenomen kullanımı arasındaki ilişki: Bobbi Brown markasına yönelik niteliksel bir çalışma
Relationship between electronic word of mouth and micro-celebrity use in digital advertising: A qualified study on Bobbi Brown brand
- Tez No: 512602
- Danışmanlar: PROF. DR. HASAN KEMAL SUHER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Reklamcılık, Advertising
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Reklamcılık ve Marka İletişimi Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Reklamcılık Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 79
Özet
İletişim dünyasındaki yenilikler ve gelişmeler neticesinde kişiler arası iletişim şeklinin değiştiği gibi markalar ve kullanıcıları arasındaki iletişim şekli de değişime uğramıştır. İnternetin önlenemez yükselişi ile birlikte sosyal medya kavramının oluşması ve bu kavramın hayatımızın, iletişim şeklimizin önemli bir parçası haline gelmesi kaçınılmazdır. Markalar için de iletişim şekillerini değiştiren sosyal medya kavramı geleneksel reklamcılıktan çıkıp elektronik ağızdan ağıza iletişime doğru evirilmiştir. Bu evrim süreci beraberinde fenomen kavramını ortaya çıkarmıştır. Bu çalışmada; markaların elektronik ağızdan ağıza iletişim süreçleri ile fenomen kullanımı arasındaki ilişki araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
As a result of the innovations and developments in the communication world, the way of communication between people has changed as well as the way of communication between brands and users has changed. With the inevitable rise of the internet, it is inevitable that the concept of social media is formed and that our life becomes an important part of our communication style. The social media concept that changed the way of communication for brands also evolved from traditional advertising to electronic communication from mouth to mouth. This process of evolution brings together the concept of phenomena. In this study; the relationship between electronic communication processes of brands and the use of phenomena has been investigated.