Use of mobile application: Effects of e-service quality and perceived value on customer satisfaction and loyalty
Mobil uygulamaların kullanımı: E-servis kalitesi ve algılanan değerin müşteri memnuniyeti ve sadakat üzerine etkisi
  1. Tez No: 527039
  2. Yazar: ALHASAN THAIR NOORI AL-DAHHAN
  3. Danışmanlar: Prof. Dr. AHMET ERCAN GEGEZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
Son yıllarda telefon kullanıcıları arasında uygulamalar telefon uygulaması ile sağlanan hizmetlerin gelişimi sayesinde büyük oranda artış göstermiştir. Bu çalışma; müşteri memnuniyetini, algılanan değer ile kazanılan sadakat ve telefon uygulaması kullanırkenki E_hizmet kalitesini etkileyen faktörleri analiz edecektir. Ürdün'deki 400 anketten 375 anket toplanmıştır. Ortalama değer, korelasyon, Anova, katsayılar, aracı test yöntemleri ve regresyon analizi kullanılarak elde edilen sonuçların verisi analiz edilmiş ve bağımlı ve bağımsız değişkenler arasındaki ilişki etkisinin bulunması amaçlanmıştır. Sonuçlar müşteri memnuniyeti ve müşteri sadakati üzerinde E-hizmet kalitesi ve algılanan değerin etkisi arasında pozitif bir ilişki, direkt veya direkt olmayan bir etki olduğunu göstermiştir. Ayrıca, müşteri memnuniyeti ile müşteri sadakatinde E-hizmet kalitesinden ve algılanan değerden arabuluculuk ilişkisi bulunmamıştır.
Özet (Çeviri)
In the recent years, applications have grown significantly amongst the users of mobiles because the evolution of the services provided through mobile application. The study going to analyze the impacts affecting customer satisfaction and loyalty by perceived value and E-service quality when using mobile application. Was using a drop-off style to collect survay, and accumulate 375 questionnaires out of 400 in Jordan. Also, analyzed data extracting the results by using MEAN value, correlation, ANOVA, Coefficients, mediation test methods and regression analysis, to find the relation affect between dependent and independent variables. The results showed that there are a positive relationship and direct or indirect effect from the quality of E-service and perceived value on customer satisfaction and loyalty. Also found, there is no mediation relationship from E-service quality and perceived value on customer loyalty through their satisfaction.