Vergi Usul Kanununda yer alan suç ve cezaların Bankacılık Kanununda yer alan suç ve cezalara etkileri
The effects of the crimes and penalties in the Tax Procedure Law on the crimes and penalties in the Banking Law
  1. Tez No: 529873
  2. Yazar: RENAS YILDIRIM
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HAKAN ÜZELTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Law
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Galatasaray Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 187
Özet
Vergi Usul Kanunu ve Bankacılık Kanunu'nda muhtelif suç ve cezalar düzenlenmiş olup daha evvel anılan suç ve cezaları mukayese eden bir çalışma yapılmadığından, bu suç ve cezaların birbirleri üzerinde doğurdukları etkiler ceza hukuku sistematiği içerisinde incelenmiştir. Söz konusu inceleme yapılırken İHAM içtihatları göz önünde tutulmuştur. Söz konusu çalışma her iki kanundaki suç ve cezaların uygulanmasında nasıl hareket edilmesi gerektiğini belirtmeyi amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
Various crime and penalties have been regulated in Tax Procedure Law and Banking Law, since a study, that compares those crime and penalties that have been mentioned earlier, has not been done before, the effects that those crime and penalties have on each other have been examined in the systematic of criminal law. The subject study aims to indicate how to conduct when implementing those crime and penalties in both regulations.