Scrum uygulaması için bir yönetim aracı geliştirilmesi
Scrum uygulaması için bir yönetim aracı geliştirilmesi
  1. Tez No: 536946
  2. Yazar: OLCAY SÖNMEZ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ADNAN ÇORUM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Computer Engineering and Computer Science and Control, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Mühendislik Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 53
Özet
Globalde faaliyet gösteren firmalar iş süreçlerinde daha başarılı olmak adına birçok proje yönetim metodolojilerini kendi şirketlerinde uygulamaktadır. Bu proje yönetim metodolojilerinden en yaygın olanı şüphesiz çevik metodolojidir. Çevik olabilmek adına kullanılan araçlardan en başarılı olan ise Scrum çerçevesidir. Scrum çerçevesinin firmalar ve şahıslar tarafından daha iyi anlaşılması, hızla adapte olunabilmesi ve kullanılabilmesi bu tezin amaçlarından biridir. Tez kapsamı boyunca geliştirilmiş mobil uygulama ile daha interaktif, kullanıcı dostu ve anlaşılır bir süreç hedeflenmektedir. Mobil uygulama tercihi, günümüzde mobil dünyasının gelişen dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmiştir.
Özet (Çeviri)
Nowadays, all types of Company have their own project process and one of them is the Scrum Methodology. The purpose of this work is that make the Process more easy, understandable and more interactive so the benefit would save more time at work. The base of this project is to make all the Process clearer and giving fast answers. The Software Production for Scrum Framework is a Mobile Project. The usability of the mobile is getting increased and it will be more in the future so the reason why to making this project as a Mobile Production is fast interaction which saves the time at work.