Yunanistan ekonomik krizi ve çevresel etkileri
Greece economic crisis and environmental impacts
  1. Tez No: 585924
  2. Yazar: ORKUN AKTAÇ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AYHAN UÇAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, Economics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Trakya Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İktisat Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İktisat Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Tarihten günümüze, birçok ülkenin karşılaştığı, hepsinin kendine has sebepleri ve sonuçları olan ekonomik krizler, halen ekonomi literatüründe ciddi bir biçimde incelenmektedir. Çalışma 2 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, krizlerin ekonomi literatüründeki yeri, türleri ve sebepleri incelenmiştir. İkinci bölümde ise, 2008 yılında Yunanistan'da ortaya çıkan ekonomik krizin, öncesinde yaşananlar, krize nasıl girildiği ve kriz sürecinde Yunanistan'ın yapmış olduğu hamleler incelenmiş olup, bu hamlelerin krizi atlatmak adına ne ölçüde başarılı olup olmadığı tartışılmıştır.
Özet (Çeviri)
The economic crises, which have been faced by many countries and which have their own reasons and consequences, are still being studied seriously in the economic literature. The study consists of 2 parts. In the first chapter, the place, types and reasons of crises in economics literature are examined. In the second part, the economic crisis that emerged in Greece in 2008, the events that happened before, how the crisis entered and the actions of Greece in the crisis process were examined and the extent to which these moves were successful in order to overcome the crisis were discussed.