How to change warehousing processes with industrial revolution 4.0
Endüstri 4.0 ile beraber depolama süreçleri nasıl değişti
- Tez No: 587437
- Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA ÖZBAYRAK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 2019
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 73
Özet
Bu çalışma, Endüstri 4.0 ile depolama sistemlerinde yürütülen süreçlerdeki gelişmeler hakkındadır. Bu çalışmada, teknolojik gelişmelere bağlı olarak depo süreçlerinin nasıl değiştirilebileceğine karar verilmiştir. Bu süreçte depo süreçlerinde verimliliği arttırmanın yeni yollarından bazıları da bu çalışmada yer alacaktır. Servislerin İnterneti (IoS), Akıllı Fabrika, Endüstri 4.0'ın gelecekteki yararlı gelişmeler için en önemli bileşenleridir. Endüstri 4.0 konseptini benimsemek ve bunu organizasyonda uygulamak, rekabet gücünü korumak ve artan tüketici beklentilerini karşılamak ve trendi yakalamak için çok önemlidir. Depolama sistemlerinin Endüstri 4.0'a uygun hale getirilmesi ile beraber depolama sistemlerinin daha sağlıklı ve anlık veri yönetimi, depolama verimliliğinin yükselmesi, sevkiyatlardaki hızlılık ve doğruluk oranlarında artış noktalarında avantajlar sağlamaktadır. İnternetin hızla gelişmesinin yol açtığı strateji ile ilan edilen dördüncü sanayi devrimi, nihayetinde nesnelerin interneti ile gerçek ve sanal dünyanın kaynaşmasına yol açıyor. Endüstri 4.0'ın organizasyonlara sağladığı önemli avanjalar; maliyet avantajı, kapasitelerin etkin kullanımı, daha doğru ve daha hızlı çalışma . Sonuç olarak depolama sistemlerinde Endüstri 4.0 kullanılması firmaya katkısı iş gücünün efektif kullanımı, hızlı aksiyon alabilme kabiliyeti kazanılması ve işin doğruluk oranının artması ve maliyetlerin azalması yönünde olumlu etkileri olmaktadır.
Özet (Çeviri)
This study is about the developments in the processes carried out in storage systems with Industry 4.0. Within this study, how to change warehouses processes are ready to change thanks to tecnological progresses.Some of new ways to make productivity higher for warehouse processes will be stated in this study.Cyber-Physical Systems, The Internet of Things (IoT), The Internet of Services (IoS), Smart Factory are the most important components of the Industry 4.0 for useful developments in the future. Adopting the Industry 4.0 concept and applying it in the organization is crucial echnol competitive and meet growing consumer expectations and to catch the trend. By making storage systems compatible with Industry 4.0, it provides advantages in terms of healthier and instant data management of storage systems, higher storage efficiency, speed of shipments and increasing accuracy. The fourth industrial revolution, declared with the strategy of the rapid development of the Internet, ultimately leads to the integration of the Internet of Things and the real and virtual echn. In addition to increasingly rapid and widespread developments in the automation and integration industry, all companies use smarter monitoring and control echnologies to manage and optimize their value chain networks in real time. The Advantages Of Industry 4.0 Organization are important such as cost advantage, effective use of capacities, more accurate, faster operation. As a result, the use of Industry 4.0 in the storage systems contributes to the effective use of the workforce, the ability to take rapid action, and to increase the accuracy of the work and decrease the costs.