Meslek yüksekokulu öğrencilerinin iş güvenliği algısı
Occupational safety perception of vocational school students
  1. Tez No: 599179
  2. Yazar: ELİF MERDİN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEZGİN AYGÜN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halk Sağlığı, Public Health
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İş Güvenliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Bu tezin amacı, Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulunda Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programlarındaki öğrencilerin iş sağlığı ve güvenliği (İSG) konusunda algı düzeylerinin belirlenmesidir. Betimsel tipteki bu araştırma, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulundan 5 farklı programdan toplam 300 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir. Katılımcılara 11 maddelik anket uygulanmış olup sonuçlar analiz edilmiştir. Elde edilen sonuçlardan ankete katılan öğrencilerin İSG konusuna önem verdikleri görülmektedir.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to determine the perception levels of occupational health and safety (OHS) of the students in Gelibolu Piri Reis Vocational School, Accounting and Taxation Applications, Tourism and Hotel Management, Human Resources Management, Maritime and Port Management and Tourism and Travel Services Programs. This research was carried out with 300 participants from 5 different departments from Çanakkale Onsekiz Mart University Gelibolu Piri Reis Vocational High School. 11-point poll was applied to the participants and the results were analyzed. From obtained results, it is observed that the students who participated in the poll gave importance to OHS.