Topolojik uzaylar üzerinde topolojik genelleştirilmiş gruplar yardımıyla oluşturulan grupların demeti üzerine
On sheaf of the groups formed by topological generalized group over topological spaces
- Tez No: 610470
- Danışmanlar: PROF. DR. HAKAN EFE
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 95
Özet
Bu tez çalışmasında ilk olarak topolojik genelleştirilmiş grup vasıtasıyla bir demet yapısı inşa edilmiş ve bu demetin bazı cebirsel topolojik karakterizasyonları verilmiştir. Ardından tanımlanan fuzzy topolojik genelleştirilmiş grup yardımıyla oluşturulan fuzzy gruplar ile bir fuzzy demet elde edilmiştir. Tezin diğer kısmında ise (L^p (T),N_p ),1≤p≤∞ ve H^α (T),N_α),0
Özet (Çeviri)
In this thesis, firstly sheaves are formed by groups that are determined by topological generalized groups over pointed topological spaces and some characterizations related to sheaves are given. In addition to that, a fuzzy sheaf formed by fuzzy group which constructed by defining the fuzzy topological generalized group. In the other part of thesis, the notion of standart fuzzy normed spaces Lebesgue (L^p (T),N_p),1≤p≤∞ and Hölder H^α (T),N_α), 0