medical video enhancement
Tıbbi video geliştirme
  1. Tez No: 611214
  2. Yazar: AHMED RASHID IBRAHIM ALABD
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN NURİ UÇAN, PROF. DR. ZIAD MOHAMED ABOOD
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Medikal Video ve renkli ve siyah-beyaz Medikal görüntüler için video geliştirme algoritmasının ‎kullanılması, matlab Programlarını kullanarak. Video geliştirme, video araştırmasında en önemli ‎ve zorlu bileşenlerden biridir. Video geliştirmenin amacı, videonun görsel görünümünü ‎geliştirmek veya analiz, tespit, bölümlendirme, tanıma, gözetleme, trafik, ceza adalet sistemleri ‎gibi gelecekteki otomatik video işleme için“daha iyi”bir dönüşüm sunumu sağlamaktır. Mevcut ‎video geliştirme teknikleri iki kategoride sınıflandırılabilir: Kendini geliştirme ve İçerik esaslı ‎füzyon geliştirme. Daha spesifik olarak, video geliştirme temsili tekniklerini temel alan işleme ‎yöntemlerini sınıflandırıyoruz.‎
Özet (Çeviri)
Using video enhancement algorithm for Medical Video and with color and black & white ‎Medical images, by using Matlab Programs. Video enhancement is one of the most important and ‎default components in video research. The aim of video enhancement is to improve the visual ‎appearance of the video, or to provide a better transform representation for future automated ‎video processing, such as analysis, detection, segmentation, recognition, surveillance, tract, ‎criminal justice systems. The existing techniques of video enhancement can be classified into ‎two categories: Self-enhancement and Context based fusion enhancement. More specifically, we ‎categorize processing methods based representative techniques of video enhancement.‎