Simulation of wireless sensor network based communication system
  1. Tez No: 611223
  2. Yazar: ABDULRAHMAN MOHAMED ABUDLRAHMAN ALMAAWI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN NURİ UÇAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 62
Özet
Sensör ağlarının kablosuz alanı son yıllarda özellikle büyük fiziksel ortamların izlenmesi ‎ve karakterize edilmesi ve sıcaklık, basınç, rüzgar ve nem gibi çeşitli çevresel veya ‎fiziksel koşulları izlemek için yoğun bir araştırmanın odağı haline gelmiştir. Kablosuz ‎Vücut Alan Ağı'ndaki (WBAN) uzuv / vücut hareketlerinin neden olduğu hareketlilik, her ‎bir WBAN'ın Hizmet Kalitesini (QoS) etkileyen ve BAN içi ve BAN arası iletişim ‎birimlerinin bağlantı kalitesini önemli ölçüde etkiler. Güvenirlilik, garantiler boyunca ‎verimli veri iletimi ve ağ açısından.‎
Özet (Çeviri)
The field of wireless of sensor networks have become a focus of intensive investigation in ‎recent years, especially for monitoring and characterizing of large physical environments, ‎and for tracking various environmental or physical conditions such as temperature, ‎pressure, wind and humidity. Mobility induced by limb/body movements in Wireless Body ‎Area Network (WBAN) significantly affects the link-quality of intra-BAN and inter-BAN ‎communication units, which in turn affects the Quality-of-Service (QoS) of each WBAN, ‎in terms of reliability, efficient data transmission and network throughout guarantees.‎