Mobil jet kasa tasarımı
Mobile jet cash register design
  1. Tez No: 611589
  2. Yazar: TEVFİK ELMAS
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OĞUZ BAYAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
Mobil ödeme sistemleri her geçen gün daha gelişmekte ve kullanıcıların işlerini daha kolaylaştırmaktadır. Bu çalışmada var olan ödeme sistemleri ele alınıp, avantaj ve dezavantajları ilişkilendirilip daha efektif ve kullanışlı yeni bir mobil ödeme sistemi geliştirilmiştir. Bu yeni sistem büyük market zincirlerindeki ödeme sistemlerini hedef almaktadır. Tüketicilerin günlük alışveriş işlemlerini kolaylaştırıp, daha hızlı, daha güvenli ve daha rahat gerçekleştirmesini sağlamaktadır.
Özet (Çeviri)
Mobile payment systems are improving each passing day and make it easier for the user. In this study, the more efficient and useful new mobile payment system was developed by reviewing the existing payment systems, as well as correlating advantages and disadvantages. This new system targets the payment systems that is used in big grocery store chain. It makes easier daily shopping transaction to be more faster,safer and comfortable for the customer.