Kompleks mertebeden yıldızıl ve konveks fonksiyonların özellikleri
Properties of complex order starlike and convex funtions
  1. Tez No: 632552
  2. Yazar: MELİKE ÇELEN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İSMET YILDIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Düzce Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
Geometrik fonksiyonlar teorisi, analitik kavramını tüm yönüyle ele alan ve bağdaştıran karmaşık bir analizin dalıdır. Karmaşık fonksiyonlar teorisi bir analitik fonksiyon teorisinin en muhteşem yönlerinden biridir. Bu çalışmada teorinin gelişimi için önemli olan Bieberbach varsayımını kullanarak ve iki eşitsizliğin yardımıyla f(z) fonksiyonun α dereceli yıldızıl ve konveks olma durumları gösterildi. Çalışma matematiğin potansiyel teorisi hiperbolik, geometrik ve dinamik sistemler gibi diğer alanlarıyla da ele alındı.
Özet (Çeviri)
The theory of geometric functions is the branch of a complex analysis that deals with and integrates the concept of analytics in its entirety. Complex functions theory is one of the most amazing aspects of analytical function theory. In this study, α order stellar and convex states of f(z) function are shown by using Bieberbach's assumption which is important for the development of the theory and with the help of two inequalities. The potential theory of the study was also discussed with other areas such as hyperbolic, geometric and dynamic systems.