Yeni Λ^(üzeri)M- sınırlı ve Λ^(üzeri)M- mutlakP- toplanabilir dizi uzayları
New sequence spaces of λ^m- bounded and λ^m- absolutely p-summable
- Tez No: 635953
- Danışmanlar: PROF. ÇİĞDEM BEKTAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2020
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Fırat Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 57
Özet
Bu çalışma yedi bölümden oluşmuştur. Birinci bölüm giriş bölümüdür. İkinci bölümde; tez boyunca kullanacağımız temel tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde; bs,cs,〖cs〗_(0 ) dizi uzayları ve bu uzaylar arasındaki bazı matris dönüşümleri tanımlanmıştır. Dördüncü bölümde; λ^m-yakınsaklık ve λ^m-sınırlılık kavramları tanımlandı. Klasik anlamda yakınsaklık ve sınırlılık ile aralarındaki ilişki incelendi. l_p (λ^m ),c_0 (λ^m ),c_ (λ^m ),l_∞ (λ^m) (0
Özet (Çeviri)
This study consists of seven chapters. The first is the introduction. In the second part, basic definitions and theorems that we will use throughout the thesis are given. In the third chapter, bs,cs,〖cs〗_(0 ) sequence spaces and matrix transformations between these spaces are defined. In the fourth chapter, the concepts of λ^m- convergence and λ^m- limitation are defined. Convergence and limitaion. In classical sense were examined. l_p (λ^m ),c_0 (λ^m ),c_ (λ^m ),l_∞ (λ^m) (0