The role of financial services marketing: An overview of strategies in Djibouti's bank
Finansal hizmetler pazarlamasının rolü: Cibuti Bankası'nda stratejilere genel bakış
  1. Tez No: 642174
  2. Yazar: TESSIR FAHMI ALI
  3. Danışmanlar: Prof. Dr. FİGEN YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Banking
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Finans Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Finans Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bankacılıkta pazarlama pazarı fethetmeyi amaçlayan bir zihin durumudur; bankaların başarısı ile etkinliğini kanıtlamış bir yönetim aracıdır. Bankalar istenilen hedeflere ulaşmak ve ilerlemek için baxı pazarlama tekniklerini değiştirmeleri ve yenilik yapmaları gerekir; bu nedenle, pazarlama anlayışı bankalar için vazgeçilmez olmalıdır. Bu çalışmada bankacılıkta finansal hizmet pazarlama stratejileri araştırılmıştır. Çalışmada Cibuti'deki (CAC Bank ve Bank of Africa) iki bankanın stratejik pazarlama yönetimi yaklaşımlarına odaklanılmıştır. Çalışmanın bulguları, Cibuti'deki bankacılık sektöründeki durum analizi ve iki bankanın pazarlama stratejileri üzerine derinlemesine mülakat yöntemi kullanılarak elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
The bank marketing is a state of mind that aims to conquer the market; it is a managerial tool that has proven its effectiveness through the success of banks. Banks need to change, modify and innovate their techniques to achieve desired objectives for any progress; thus, marketing must be indispensable within the banks. As a result, the study found that bank marketing is based on tactics and strategies decided after several procedures. This study focuses on the strategic approach and analysis of two banks in Djibouti (CAC Bank and Bank of Africa). The findings had been compiled and interpreted following the in-depth interview methodology using STP and 7Ps marketing mix to come up to the strategies acquired by the two banks to maintain their place in the Djiboutian banking sector.