Conflict management on software sales and support CRM applications in Turkey: Case of apsiyon
  1. Tez No: 649808
  2. Yazar: ZANYAR SERHAT ÜSTEBAY
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. FAZLI YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Bilim ve Teknoloji, Computer Engineering and Computer Science and Control, Science and Technology
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yeditepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yönetim Bilişim Sistemleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 103
Özet
Bugün, müşterilerin ihtiyaçlarını etkin bir şekilde gözlemlemek, projelerin önemli bir bileşeni olarak kabul edilmektedir. Müşteri ilişkileri yönetimi, müşteri ve kuruluşların işbirliği yaptığı ve herhangi bir istisna olmaksızın, projenin süresi içinde esas olarak müşteri değeri ve memnuniyetine odaklandığı bir platform oluşturur. Bununla birlikte, kuruluşların uygun müşteri yönetimi süreçlerini geliştirmek için müşteri ve çalışanlarla çatışmayı yönetmeleri gerekir. Araştırma sürecinde, uzmanlar ve yazarlar tarafından, çatışma yönetiminin CRM uygulamalarında ve satış sürecinde önemli bir rol oynadığı desteklenmiştir. Ayrıca, müşteriler ve çalışanlar ile doğru iletişim kurmak ve çatışmayı doğru bir şekilde yönetmek, iş yaşam döngüsünü geliştirecektir. Araştırmanın bulguları, CRM ve çatışma yönetiminin CRM uygulamaları ve yazılım satışlarındaki faydaları ile büyük ölçüde arttığını göstermektedir. İnsan ilişkilerini düzgün bir şekilde yönetmek, iş ve örgütsel kar marjının değerini arttırır. Sonuç olarak, çatışma yönetimi, kuruluşların yazılım satış ve CRM süreçlerinde yardımcı olur. Çatışma çözme stratejileri, kuruluşların iş kalitesini ve insan ilişkilerini doğru bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur. Başka bir deyişle, hem müşteri hem de şirketler bu stratejilerden yararlanacaktır.
Özet (Çeviri)
Today, efficiently observing customer's needs is considered to be a major component of projects. Customer Relationship Management makes a platform where customer and organizations collaborate and focus on mainly customer value and satisfaction within the time limit of the project, without any exceptions. However, the organizations need to manage conflict with customer and employees to develop appropriate customer management processes. Research and process analyze supported by specialists and authors whose work in different fields show that conflict management has a major role in CRM applications and sales process. Also, establishing proper communication with customers and employees and managing conflict properly will enhance the business life cycle. The findings of the research show that with the benefits of CRM and Conflict Management on CRM applications and software sales greatly increased. Properly managing human relations increase the value of the business and organizational profit margin. In conclusion, conflict management helps organizations in software sales and CRM processes. Conflict resolution strategies help organizations to manage their business quality and human relations correctly. In other words, both customer and companies will benefit from these strategies.