Singüler konform kesirli mertebe Sturm-Liouville operatörünün genişlemeleri
Extensions of singular comformable fractional Sturm-Liouville operator
  1. Tez No: 668092
  2. Yazar: CANAN ERDOĞAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HÜSEYİN TUNA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu çalışmada ilk olarak konunun tarihsel gelişimi ifade edildi ve çalışmada kullanılan bazı tanım ve temel sonuçlar verildi. Üçüncü bölümde, sınır değer uzayı ve dissipatif genişlemelerin temel tanım ve özellikleri verildi. Dördüncü bölümde, singüler konform kesirli mertebeden Sturm-Liouville problemi için Weyl teorisi verilmiştir. Son olarak, singüler konform kesirli mertebeden Sturm-Liouville operatörünün maximal disipatif, akretif, kendine eş genişlemeler sınır koşulları cinsinden verilmiştir
Özet (Çeviri)
In this study, firstly historical development of the topic is mentioned and some definitions and main results used in the work are given. In the third section, basic definitions and properties of a space of boundary value and dissipative extension are given. In the fourth section,Weyl's theory for the singular conformable fractional Sturm￾Liouville equation is given. Finally, a description of all maximal dissipative, accretive, self- adjoint and, other extensions of singular conformable fractional Sturm-Liouville operator is given in terms of boundaryconditions.