Sino-African relations: The Chinese involvement in the Horn of Africa
Sino-Afrika ilişkileri: Çin katılımı Afrika Boynuzunda
  1. Tez No: 668672
  2. Yazar: NADIA ALI BOUH
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDOLMOGHSET BANIKAMAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Uluslararası İlişkiler, International Relations
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Çin ve Afrika Boynuzu son zamanlarda çok yakındı. İkisi arasındaki ilişki arttıkça, bu katılımın doğası, yapısı ve nedenleri tartışılacaktır. Çin'in bölgedeki konumu, büyük bir ülke olarak gelişmesi için önemli hale geldi ve aynı zamanda dünyaya olan güveni için de hayati önem taşıyor. Bununla birlikte, Afrika Boynuzu için cazibesinin ve öneminin nedenleri hala sorgulanacak ve araştırılacaktır. Çin'in Horn ülkelerindeki planının ne olduğunu anlamak bize iki ülke arasındaki ilişkinin doğası hakkında aydınlatıcı olacaktır. Ek olarak, Afrika Boynuzu'nun konumunu ve Çin'in bu konudaki rolü hakkındaki düşüncelerini anlamak, bu ilişkilerin gücünü anlamamıza yardımcı olacaktır. Bu araştırma, Çin müdahalesinin nedenleri ve stratejileri ve buna yönelik Horn tepkilerine odaklanıyor.
Özet (Çeviri)
China and the Horn of Africa have recently been very close. As the relationship between the two increases, the nature, structure and reasons of this participation is to be discussed. China's position in the region has become important for its development as a major country, and it is also vital for its confidence in the world. However, the reasons for its attraction and importance to the Horn of Africa remain to be questioned and investigated. Understanding what China's plan in the Horn countries are will give us enlightenment on the nature of the relationship between the two countries. In addition, understanding the Horn of Africa's position and its thoughts on China's involvement in this issue will help us understand the strength of these relationships. This research focus on the reason and strategies of the Chinese involvement and the Horn reactions to it.