Cloud-streaming data storage and analysis using big data technologies
Büyük veri teknolojilerini kullanarak bulut yayınlı veri depolama ve analizi
  1. Tez No: 672095
  2. Yazar: WALEED CHALLOOB KHUDHAIR AL-MALIKI
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 110
Özet
Bu çalışmada, Irak'taki meslek liselerinin öğrencilerini Irak Yüksek Öğretim Bakanlığı Güney Teknik Üniversitesi (STU) teknik enstitülerine kaydettirmek, kabul etmek ve dağıtmak için bir sistem tasarlanmıştır. üç şehre dağıtılan enstitüler (Basra, Dhi Qar, Maysan) sistemi (PHP) ve (CSS) dilinde ve dilde (MySQL) sorgular tasarladılar ve sistem için (PHPMyAdmin) arayüzü üzerinden bulut depolama tekniklerini kullanarak bir veritabanı tasarladılar. uzman şirketlerden rezerve edilen, sistem üç siteden alınmış ve ilk site özellikle Öğrenci verilerinin akışı için tasarlanmış, ikinci site verilerin işlenmesi ve sınıflandırılması için sistem yönetimi içindi ve üçüncü site kabul edilen öğrencilerin sonuçları. Öğrenci kayıt süreci dört aşamadan geçti ve ilk aşama, veri akışı sitesinden veri akışı ve tasarlanan bulut veritabanında saklandı. Bir sonraki adım, kabul edilen ve kabul edilmeyen öğrencilerin verilerini işlemek ve sıralamaktı. Üçüncüsü, verileri analiz etmek ve koşullara göre üniversitenin enstitülerine dağıtmak için büyük veri tekniklerini kullanarak veri analiziydi.Irak Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından geliştirilen sistem ve dördüncü adım, sonuçlarla öğrencilerin sonuçlarını duyurmaktır. öğrenciler için tasarlanmış duyuru sitesi. Bu araştırmanın dördüncü bölümünde açıkladığımız gibi, sistem, kabul edilen ve edilmeyen öğrencilerin sonuçlarının ortaya çıkması ve bunların dağılımı ve önceki yöntemle karşılaştırılması için yaklaşık (1500) öğrenci üzerinde denenmiştir. bu çalışma ile istenilen hedefe ulaştıklarını belirtmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study a system was designed to register, admit and distribute students of vocational high schools in Iraq in the technical institutes of the Southern Technical University (STU) of the Iraqi Ministry of Higher Education, which contains five technical colleges in addition to five technical institutes distributed over three cities (Basra, Dhi Qar, Maysan) designed the system in (PHP) and (CSS) language and queries in the language (MySQL) and designed a database for the system using cloud storage techniques via the (PHPMyAdmin) interface, which was booked from the specialized companies, the system was from three sites and the first site was designed specifically for the flow of Student data, the second site was for the system administration for processing and sorting data, and the third site was reviewing the results of the accepted students. The student registration process went through four stages and the first phase was the flow of data through the data flow site and stored in the designed cloud database. The next step was processing and sorting the data of accepted and unaccepted students. The third was data analysis using big data techniques to analyze the data and distribute them to the institutes of the university according to the conditions The system developed by the Iraqi Ministry of Higher Education and the fourth step is to announce the results of students through the results announcement site designed for students. The system has been tried on approximately (1500) students so that the results of the accepted and unaccepted students appeared and the mechanism for their distribution and comparison with the previous method as we explained in the fourth chapter of this study, as the results obtained showed that they had reached the desired goal through this study.