Design and development of medical application for patients with database
  1. Tez No: 672212
  2. Yazar: AYMEN MOHAMMED HUSSEIN AL-ZAIDI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Bilim ve Teknoloji, Computer Engineering and Computer Science and Control, Science and Technology
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
Günlük hayatımız birçok sıkıntı ve zorluklarla doludur, bu da çoğumuzu ilacı doğru zamanda almak, insan hayatını birçok sıkıntı ve krize maruz bırakan ve insan hayatını ölüm. Bu nedenle, insanların ilaçlarını düzenli olarak almaları için bir yol bulmanın yanı sıra, zaman zaman hatırlatmasına gerek kalmadan bir doktordan reçete edilen doz sayısını da önemlidir. Bu nedenle bu uygulama, hastalara ve yaşlılara ilaçlarını düzenli olarak almalarını hatırlatma sürecini büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Yaşam ve teknolojinin gelişmesiyle herkesin telefon, akıllı saat, tablet telefon ve diğerleri gibi akıllı cihazları vardır. Böylece bu uygulama Android cihazlara çok kolay bir şekilde yüklenebilir. Ayrıca, bu uygulamada kullanılabilen, en son tıbbi keşifler, kronik hastalıklar ve diğerleri hakkında konuşan çok sayıda güvenilir kaynağa dayanan tıbbi raporlar olan başka seçenekler de eklenmiştir. Ayrıca, kullanıcının kullanabileceği yakındaki hastanelerin seçeneği eklendi ve hasta hastane adını, hastane adresini, hastane numarasını bilebilir ve kullanıcı hastaneye ulaşma sürecini kolaylaştırmak için GPS'i de kullanabilir. Ayrıca, kullanıcının yakınında bulunan yakındaki eczaneler seçeneği eklendi.
Özet (Çeviri)
Our daily life is full of many troubles and difficulties, which makes most of us busy with some details of daily life such as taking the medicine at the right time, which exposes the human life to many troubles and crises and may expose the human life to death. So it is important to find a way for retell people to take their medicine regularly as well as the number of prescribed doses from a doctor without the need for someone to remind them from time to time. So this application will greatly facilitate the process of reminding patients and the elderly to take their medication regularly. With the development of life and technology, everyone has smart devices such as the phone, smart watch, tablet phone and many others. So this app can be installed on Android devices very easily. Also, other options have been added to the user that can be used in this application, which are medical reports that are based on multiple reliable sources that talk about the latest medical discoveries, chronic diseases and many others. Also, the option of nearby hospitals available to the user was added, and the patient can know the hospital name, hospital address, hospital number, and the user can also use GPS to facilitate the process of reaching the hospital. Also added the option of nearby pharmacies available near the user.