Load balancing based on the received signal strength indication of the load using optimized knn clustering in hybrid wifi/ lifi networks
Hibrit wıfı / lıfı ağlarında optimize edilmiş KNN kümeleme kullanarak yükün alınan sinyal gücü göstergesine dayalı yük dengeleme
  1. Tez No: 672442
  2. Yazar: MOHAMMED KHALEEFAH AHMED AHMED
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUHAMMAD ILYAS
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
LIFI, WIFI ağına yakın, ışık ışınlarını bir kaynak olarak kullanan, yakın zamanda gelişen bir iletişim sistemidir, Hızlı ve yoğun veri iletimi, bilim adamlarına hitap eden bir teknolojidir, ancak ışığın fiziksel özellikleri, bu sorunları çözmek için yeni engeller oluşturur, WIFI ağlarına aktarım teknolojilerine ve WSN kablosuz sensör kümeleme tekniğine odaklanan tekniklerle LIFI'ye bağlı yükleri hokkabazlık yaparak hafif engelleme ve kısa menzil dahil olmak üzere, K-araçları ve FCM için Bulanık C-araçları için hızla ayırt etmek için KNN algoritmasını kullanıyoruz ve her erişim noktasının veya Aps'nin merkezinde yer alan, elde edilen sinyal yoğunluğu göstergesine veya RSSI'ya göre kümelerdeki yükleri tanımlayın.
Özet (Çeviri)
LIFI is a recent evolving a system of communication near to the WIFI network which uses the light rays as a source, Its fast and dense data transmission is a technology that is appealing to scientists, But light's physical features produce new barriers to solve these issues, including light blocking and short-range through juggling loads linked to LIFI by techniques focused on transfer technologies into WIFI networks and the WSN wireless sensor clustering technique, We use the KNN algorithm to rapidly distinguish it for the K-means and Fuzzy C-means for FCM, and define loads within clusters according to their obtained signal intensity indicator or RSSI, which lies at the centre of each access point or APS