TestItAlready: A code-free approach for authoring executable and maintainable test cases for non-technical stakeholders
TestItAlready: Teknik olmayan paydaşlar için uygulanabilir ve sürdürülebilir test örneklerinin yazılmasına dair kod içermeyen bir yaklaşım
  1. Tez No: 680396
  2. Yazar: MAHDI ALI POUR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CEMAL YILMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Sabancı Üniversitesi
  10. Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
In the process of software development, software testing is an important part that makes a product satisfied by all expectations and requirements. Existing software testing tools need software testing knowledge to be used, and they are not literally readable by non-technical stakeholders. The use of Behavior Driven Development (BDD) techniques has been rapidly increasing since it uses Gherkin syntax which is similar to natural language and extremely easy to understand. In our tool, we aim to create a code-free framework for non-technical personnel can implement their own test suite in BDD and implement the middle layer by using Google Blockly. We suggest testers, to use TestProject Capture\&Replay, which is a free web application, to capture a script and import it to our tool for locating elements in Android or iOS devices. Moreover, users either are able to use the subset of actions in the captured list generated by TestProject or all actions in their test cases. Our tool enables users to modify the test suite in Google Blockly to have additional blocks such as loops, if-then-else statements, which make our tool more flexible and unique from other existing testing tools.
Özet (Çeviri)
Yazılım denemeleri, yazılım geliştirmede bir ürünün bütün gereksinimleri ve beklentileri karşılamasını sağlar. Var olan yazılım deneme araçları, yazılım deneme bilgisinin kullanımı gerektiriyor ve bunlar teknik bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından okunamıyor. Davranış odaklı geliştirme teknikleri (BDD) doğal dile çok benzeyen ve kolay anlaşılır Gherkin sentaksını kullandığından çok hızlı bir şekilde artıyor. Biz aracımızda, teknik bilgiye sahip olmayan çalışanların BDD ile kendi testlerini hazırlayabileceği ve orta katmanı Google Blocky ile uygulayabileceği teknoloji harikası bir sistem kurmayı amaçladık. Kullanıcılara senaryolarını kaydetmek ve bizim aracımıza yollamaları için bedava bir internet uygulaması olan TestProject Capture\&Replay kullanmalarını öneriyoruz. Bunun dışında, kullanıcılar TestProject tarafından oluşturulan dizilerin bir kısmını ya da tamamını kullanabilirler. Bizim aracımız kullanıcıların test odasını Google Blockly'de fazladan döngüler ve if-then-else ile değiştirmesine izin verdiğinden var olan deneme araçlarından daha esnek ve özel.