Scheduling data allocation in packet based wireless communication system using data mining
Veri madenciliği kullanılan paket tabanlı kablosuz haberleşme sisteminde veri tahsisini çizelgeleme
- Tez No: 682009
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bu çalışmanın amacı, dağıtık sistemlerde ve çerçeve formatında grafiksel gösterimi koordine ederek kanalın görevlerinin birçoğunu optimize etmek için sinir ağlarının uygulanabileceği Paket Veri Ağı altyapısı (EPC) ve kaynak süreçleri ve alt bileşenlerindeki potansiyel alanları tespit etmektir. özellikle Paket Veri Çekirdeği ağı (EPC) ve sistem yazılımı veya alt bileşenlerinde kablosuz iletişim. Çalışma, ağ altyapısında gerçekten başarılmış olan uygulanabilir evrişimli sinir ağlarını keşfetmeye çalışmak için mevcut literatürün gözden geçirilmesini ve bunların kavram bazında kullanım için uygun olup olmadıklarının belirlenmesini gerektirir. Çalışma aynı zamanda bilgisayar görüşü ile de sağlanan yeni işlevler ve sistem geliştirmelerinin eklenmesini de içermektedir.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to spot potential fields and within Packet Data Network infrastructure (EPC) and its source processes and sub-components where neural networks could be implemented to optimize several of the channel's tasks by coordinating graphical notation in distributed systems and frame format wireless communications, particularly in the Packet Data Core network (EPC) and its system software or sub-components. The study entails a review of the existing literature to attempt to discover feasible convolutional neural networks which have been actually achieved in network infrastructure, as well as a determination whether they're appropriate for use in the Basis of concept. The study also includes the addition of new functionality and system enhancements, which are also accomplished by computer vision Regardless of the type of software used or the activities undertaken by the channel's different elements, the aim is to investigate either controlled and learning algorithms.