Developing low energy consumption software defined radio using internet of things
Düşük enerji tüketimli yazılım tanımlı radyo geliştirme nesnelerin interneti kullanarak
  1. Tez No: 684365
  2. Yazar: LIQAA MOHAMMED HASAN
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu araştırmada, MATLAB Simülatörü kullanılarak simüle edilen nesnelerin interneti kullanılarak düşük enerji tüketimli yazılım tanımlı radyo geliştirmeye odaklandık, böylece gerçek dünyadaki bir bilişsel motor yerine kullanılır. Verimlilik, genellikle ilgilenilen optimizasyon hedefi olsa da, gecikme, burada dikkate alınan performans metriğidir. Bilişsel güç tüketimi sürüsü içinde, düşük gecikmenin sürü içi iletişimde kritik bir gereklilik olması muhtemeldir. Platformların görevi yerine getirebilmesi için, aralarında gönderilen mesajların muhtemelen gecikmelerinde bir üst sınırla iletilmesi gerekecektir. Örneğin, sürüdeki platformlardan biri bir hedefi vuracaksa, angajman kuralları, atış platformunun, talimat vermeden önce yerini başka bir sürü üyesi ile teyit etmesini gerektirebilir. İlk platformun bir yanıt bekleyebileceği zaman çerçevesi konusunda hiçbir garanti verilemiyorsa, belirlenen hedefi vurma fırsatı kaçırılabilir. Tersine, 77.18 voltta kaydedilen maksimum voltajın ve dolayısıyla bu olasılığın 4900 saniyede en aza indirilmesi gerektiğinde, SDR'nin düşük performansa yol açan bir çözüm döndürme olasılığı kabul edilebilir olabilir. Gerçek gecikme bilgilerinin elde edilebileceği IoT tabanlı genetik algoritmayı uygulayan bir SDR ağı bu çalışmayı sağlayacaktır. Bu deneyler, burada sunulan deneylerde olduğu gibi motorun son derece uygun bir çözüm bulma olasılığının yüksek olup olmadığını belirlemeye odaklanmalıdır. Aksi takdirde, artan parazit, motor gerçekten uygun çözümler ile deney sırasında voltaj azalmasının 17.69 voltta ölçüldüğü gerçek dünya ağlarında kabul edilebilir performansa yol açmayacak olanlar arasında ayrım yapmaya başlayabilir.
Özet (Çeviri)
In the present research, we focused on developing low energy consumption software defined radio using internet of things so simulated using the MATLAB Simulator is used as a substitute for a real-world cognitive engine. While throughput is often the optimization objective of interest, latency is the performance metric under consideration here. Within a cognitive power consumption swarm, low-latency is likely to be a critical requirement in intra-swarm communication. In order for the platforms to accomplish the mission, messages sent between them will likely need to be delivered with an upper bound on their delay. For example, if one of the platforms in the swarm is to strike a target, rules of engagement may require the firing platform confirm its location with another swarm member before employing ordinance. If no guarantee can be given on the time frame in which the first platform may expect a response, the opportunity to strike the designated target may be missed. Conversely, it may be that the possibility of the SDR returning a solution that leads to poor performance is acceptable where the maximum voltage recorded at 77.18 volts and thus this probability must be minimized in 4900 seconds. An SDR network that implements IoT based genetic algorithm from which actual latency information may be obtain will enable this work. These experiments should focus on determining whether or not the high probability of the engine finding a highly fit solution as with the experiments presented here carries over to high noise floors with final power output at 0.25W. If not, increased interference may the engine to begin discerning between truly fit solutions and those that would likely not lead to acceptable performance in real-world networks in which the voltage reduction measured at 17.69 volts during experiment.