Comparison of building cost for three types of reinforced concrete floors in high-rise buildings
Yüksek binalarda üç tip betonarme zemin için bina maliyeti karşılaştırması
- Tez No: 684766
- Danışmanlar: PROF. DR. ZEKİ HASGÜR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 80
Özet
Nüfusun artmasından sonra, dünya yüksek binalara başvurdu ve birçok araştırmacı ve mühendis bu bina tipini geliştirdi ve yüksek binaların maliyeti pahalı olduğu için en iyi döşeme tipini aramak zorunda kaldı. en iyi bina kalitesi ve en iyi fiyat, bu tezde, yapı yazılımı (ETABS-SAFE) ile tasarlanmış, üç tip katlı ve beton ve inşaat demiri miktarlarını hesaplayarak aralarında karşılaştırmak ve hangisinin olduğunu bulmak için Yüksek Katlı Bina tasarlanmıştır. daha ekonomik.
Özet (Çeviri)
After the increase in the population, the world resort to high-rise buildings and a lot of researchers and engineers developed this type of building, and because the cost of high-rise buildings is expensive, must search for the best type of flooring to get the best quality of building and the best price, in this thesis a High-rise Building designed with structures software (ETABS-SAFE), with three types of floors and calculating the quantities of concrete and rebar to compare between them and to find which is more economical.