Performance evaluation of companies working on construction and urban transformation wastes: The case of the city of Izmir
İnşaat ve kentsel dönüşüm atıkları üzerinde çalışan firmaların performans değerlendirmesi: İzmir ili örneği
- Tez No: 688200
- Danışmanlar: PROF. DR. YÜCEL ÖZTÜRKOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ulaşım, Transportation
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Yaşar Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Lojistik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 99
Özet
Bu araştırma ile inşaat atıklarının geri dönüşümüne yönelik çalışmalar incelenecek ve hafriyat firmalarının performansları değerlendirilecektir. Bu amaca ulaşmak için öncelikle firmaların karşılaştırılması için bir dizi kriter belirlenecek ve Analitik Hiyerarşi Süreci (AHP) ve uzman görüşleri yardımıyla bu kriterlerin ağırlıkları hesaplanacaktır. Daha sonra hesaplanan bu GRA modeli kullanılarak bu şirketler arasında değerlendirme ve sıralama yapımıştır.
Özet (Çeviri)
With this research, studies on the recycling of construction wastes will be examined and the performances of companies will be evaluated. To achieve this aim, first of all, a set of criteria will be determined in order to compare the companies, and the weights of these criteria will be calculated with the help of the Analytical Hierarchy Process (AHP) and expert opinions. Then, using this calculated GRA model, evaluation and ranking will be made among these companies.