Karma kullanımlı bir uygulama projesinde proje yönetimi süreçlerinin incelenmesi
Investigetion of project management processess apllied on a mixed-use project
  1. Tez No: 720394
  2. Yazar: ALİ DEMİRLEK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SELİM BARADAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 115
Özet
Bu tezde karma kullanımlı projelerde proje yönetiminin nasıl yapılabildiği Proje Yönetimi Enstitüsü tarafından hazırlanan kılavuz öncülüğünde adım adım işlenmiştir. Uygulama projesi örneğinde neler yapıldığı, faydalı bulunan yöntemler ve daha çok katkı sağlayabilecek öğeler incelenmiştir. Karma kullanımlı projelerde proje yönetimi, projenin başlangıcından bitişine dek geçen süreçte aktivitelerin tespitinden başlanarak proje raporlamaları süreci de dahil olmak üzere projenin teslimine kadar sürmektedir. Yönetim stratejisinin en uygun yolu her proje için özel olduğundan proje yönetimi süreçleri genel hatları ile tanımlanmış ve uygulama projesi örneğiyle somutlaştırılarak anlatılmıştır. Sonraki projelerde yol gösterici olması temennisiyle ana süreçler ayrıntılı olarak incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, how project management can be done in complex projects is covered step by step under the guidance of the Project Management Institute. What was done in the example of the implementation project, the methods that are found useful, and the items that could contribute more are examined. In complex projects, project management starts from the determination of the activities from the beginning to the end of the project and continues until the delivery of the project, including the project reporting processes. Since the most appropriate management strategy is specific for each project, the project management processes are described in general terms and concretized with an implementation project example. The main processes have been examined in detail, with the hope that they will guide the next projects.