Halkla ilişkiler perspektifinden yapay zekanın popüler kültüre etkisi
The impact of artificial intelligence on popular culture from a public relations perspective
  1. Tez No: 728016
  2. Yazar: SEZEN DEMİRKAYA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ GÜLNUR IŞIKLAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Sosyoloji, Public Relations, Sociology
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Kültür Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İletişim Sanatları Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İletişim Sanatları Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
Bu çalışmanın amacı halkla ilişkiler perspektifinden yapay zekanın popüler kültüre olan etkisini araştırmaktır. Yapay zeka destekli teknolojiler popüler kültürde yeni üretim imkanlarını artırarak insanları tüketime teşvik etmektedir. Yapay zeka destekli robotlar ve insansız araçlar insanların işlerini kolaylaştırmaktadır. Robotların çok hızlı gelişmesi ve yeni beceriler kazanması yapay zekanın geleceği ile ilgili toplumda kaygıların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Çalışmanın birinci bölümünde halkla ilişkiler, iletişim, popüler kültür kavramları üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde yapay zeka kavramı, yapay zekanın gelişimi, insan beyniyle olan benzerliği, yapay sinir ağları, yapay zekanın etkileri, yapay zeka ile ilgili kaygılar, yapay zekanın popüler kültüre etkileri açıklanmıştır. Araştırmanın üçüncü bölümünde halkla ilişkiler perspektifinden yapay zekanın popüler kültüre etkisi ile ilgili halkla İlişkiler tanımlamasının getirmiş olduğu dolaylı ve direkt tüm bağlar değerlendirildiğinde bu kapsama giren kişiler ile yapılan odak grup çalışmasının değerlendirmesine yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
It is the research of the target audience into the popular culture of this purpose. Artificial intelligence technologies are cultivated by humans for new possibilities in culture. Artificial intelligence is to facilitate robots and humans from humans. The very quick review of robots and the appearance of the new look is satisfactory to those who are evaluated regarding your future. In the first part of the study, PR, communication, popular culture. The second artificial plane of artificial artificial intelligence, its similarity with the brain, artificial neural networks, the axis of intelligence, the use of artificial intelligence, the concerns with artificial intelligence are here in the popular culture of artificial. General information about the general information about the culture related to the subjects related to the content of the research is given.