Development of an algorithm for restoration and enhancement of ultrasound medical imaging
- Tez No: 728042
- Danışmanlar: PROF. DR. MUSARİA KARİM MAHMOOD
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Gelişim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 68
Özet
Ana odak Bu çalışmanın amacı, doğrusal olmayan bir görüntü işleme tekniğinin kardiyak ultrason görüntüleme ve daha spesifik olarak çarpımsallığı azaltmak için çeşitli yöntemler üzerinde benek gürültüsü. Algoritma, bir ölçek-uzay filtrelemesine dayanmaktadır.pikseller arasında doğrusal olmayan bir jeodezik mesafe hesaplaması kullanılarak otomatik olarak değiştirilen Gauss filtrelemesiyle karşılaştırılabilir teknik.
Özet (Çeviri)
The main focus of this study is on the application of a non-linear image processing technique in cardiac ultrasound imaging and more specifically on various methods to reduce multiplicative speckle noise. . The algorithm is based on a scale-space filtering technique comparable to Gaussian filtering which automatically modified using a nonlinear geodesic distance calculation between the pixels which is capable of automatically preserving edges.