The role of strategic planning in risk reduction in multinational companies (MNCs) in Jordan
Ürdün'deki çok uluslu şirketlerde (ÇUŞ'ler) risk azaltmada stratejik planlamanın rolü
- Tez No: 732263
- Danışmanlar: PROF. DR. ELİF ÇEPNİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Karabük Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 86
Özet
Risk yönetimi, uygulamada büyük önemi nedeniyle, özellikle çok uluslu şirketler tarafından üstlenilen en önemli faaliyetlerden biridir, ancak bildiğimiz kadarıyla bu konuda yayınlanmıştır. Riski anlamak ve yönetmek, şirketler için önemli bir görevdir. Tanınan risklerle başa çıkmak, bunlarla başa çıkmak ve bunlarla başa çıkmak konusunda bilinçli kararlar vermek, risk yönetiminde en önde gelen konular arasındadır ve bu nedenle bu çalışma, risk türleri ve riskleri anlama konusundaki tartışmaları genişletmeyi amaçladı.
Özet (Çeviri)
Risk management is one of the most important activities undertaken by companies, especially multinational companies, because of its immense importance in practice, but from what we know has been published on this topic. Understanding and managing risk is an essential task for companies. Dealing with recognized risks, dealing with them, and making informed decisions about dealing with them are among the most prominent issues in risk management, and accordingly this study aimed to broaden discussion about types of risks and understanding risks.