Covid-19 sürecinde Vefa Sosyal Destek Grubu hizmetinin değerlendirilmesi: Afyonkarahisar örneği
Evaluation of Vefa Social Support Group service in the Covid-19 process: The case of Afyonkarahisar
  1. Tez No: 739895
  2. Yazar: MUHAMMED ŞENER
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HASAN HÜSEYİN TEKİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sosyal Hizmet, Social Work
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Necmettin Erbakan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sosyal Hizmet Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 99
Özet
Bu çalışma COVID-19 salgın sürecinde 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik 21.03.2020 tarihli genelgeyle getirilen sokağa çıkma yasağının ardından İç İşleri Bakanlığı tarafından 22.03.2020 tarihinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından yaşlı vatandaşlara sunulan hizmetlerin değerlendirilmesini amaçlamaktadır. Nicel araştırma olarak planlanan bu çalışmanın modeli, genel tarama modelidir. Araştırmanın evrenini Afyonkarahisar ili Merkez ilçesinde ikamet eden ve VEFA Sosyal Destek Grupları tarafından hizmet alan vatandaşlar oluşturmaktadır. 22 Mart 2020-01 Haziran 2020 tarihleri arasında VEFA Sosyal Destek hizmet grupları tarafından 4193 talebin yerine getirildiği bilinmektedir. Araştırmacılar için kolaylık sağlaması açısından
Özet (Çeviri)
This study aims to evaluate the services provided to elderly citizens by Vefa Social Support Groups, which was established by the Ministry of Internal Affairs on 22.03.2020 after the curfew imposed by the circular dated 21.03.2020 for citizens over the age of 65 during the COVID-19 epidemic process. The model of this study, which is planned as a quantitative research, is the general survey model. The population of the research consists of citizens residing in the central district of Afyonkarahisar and receiving service from VEFA Social Support Groups. It is known that 4193 requests were fulfilled by VEFA Social Support service groups between 22 March 2020-01 June 2020. For the convenience of the researchers, the sample size was calculated as 357 by calculating the number of samples drawn from the universe of different sizes for sampling errors of ±0.03, ±0.05 and ±0.10 for