Fog and cloud load balancing using regression based recurrent deep learning algorithm
  1. Tez No: 746346
  2. Yazar: EFTEKHAR JUMAAH JAMEEL
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Sis bilişimi çeşitli akademisyenler tarafından incelenmiştir ve çözülmesi gereken endişeleri tespit etmişlerdir. Enerji kullanımını azaltacak ve yüklerin dağılımına yardımcı olacak enerji bilincine sahip bir yük dengeleyici inşa etmek ve yürütmek bu projenin temel amacıdır. Ayrıca, çipler daha kompakt hale geldikçe ve giderek daha yoğun devreler içerdiğinden, ısı biçimindeki enerji salınımı artar. Bu, hesaplama bileşenleri çok yüksek sıcaklıklarda iyi çalışmadığından ve bu nedenle soğutma sistemleri olduğundan daha fazla enerji tüketimi anlamına gelir. Bu çalışmada, farklı sis ve bulut modellerinin ve yapılarının göreceli güçlü ve zayıf yönlerini araştırıyoruz.
Özet (Çeviri)
Fog computing has been studied by a variety of academics, and they have identified concerns which need to be solved. It is the primary goal of this project to build and execute an energy conscious load balancer that will reduce energy usage and help in the distribution of loads. Furthermore, with chips becoming more compact and containing increasingly dense circuitry, the release of energy in the form of heat increases. This means even more energy consumption, as computational components do not operate well at very high temperatures and therefore are cooling systems. In this work we investigate the relative strengths and weaknesses of the different fog and cloud models and structures