An instrument for recording and analysis of heart sounds
Kalp sesleri kayıt ve analiz cihazı
- Tez No: 761185
- Danışmanlar: PROF. DR. ZEYNEP YASEMİN KAHYA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 105
Özet
Bu tez, taşınabilir bir kalp sesi toplama, kayıt ve analiz cihazı geliştirmeyi amaçlamaktadır. Amaç, düşük maliyetli ve düşük güç tüketimi ile uzun ömürlü bir sistem tasarlamaktır. Önerilen enstrüman, kullanımı kolay bir arayüzde, güçlendirilmiş ve filtrelenmiş sesi kaydetmeyi mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda bu cihaz sayesinde kulaklık çıktısı ile kalp sesleri doğrudan cihaz üzerinden istenilen seviyede dinlenebilmektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis aims to develop a portable heart sound acquisition, recording and automatic analysis device. The purpose is to design a system which has a long life with low cost and low power consumption. Proposed instrument enables recording of the amplified and filtered sound with a userfriendly interface. At the same time, heart sounds can be listened to directly on the device at the desired volume level with the headphone output thanks to this instrument.