Motor imagery EEG classification using algorithms and machine learning for als disease
Als hastalığı için makine öğrenimi ve algoritmalarla motor görüntüleme EEG sınıflandırması
  1. Tez No: 768353
  2. Yazar: MOHAMMED MAJEED HAMEED HAMEED
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. TIMUR INAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Serebrum PC arayüzü, sorunları insan duyu sistemini etkileyen temel rahatsızlıkların ışığına çıkarır. İnsan duyu sistemi, basit bir işaretleme bileşeni ile nöronların akıllara durgunluk veren bir organizasyonudur. Serebrum PC arayüzü, çerçevenin AI ve PC vizyonunu kullanarak hastalığı tanımak için insan zihni eylemini sürdürmesine izin verir. BCI bilgisine motor sembolizmi olarak atıfta bulunulur. Motor sembolizmi, tekrarlama ve zaman ile ilgili olarak planlanmış sabit olmayan bilgilerdir. Motor resminde tekrarlama, alfa, beta, gama ve delta gibi çeşitli işaret gruplarına ayrılmıştır. Bilgi ve yaygara kalıntılarının büyük bileşeni nedeniyle, kaydedilmiş sinyalle bant bölünmesi temel bir girişimdir. Bilgi planlama ve vektör geliştirme süreçleri bilgi azalmasını gerektirir, ancak bilgi azaltma süreci bazı bant saygısını kaybeder ve hastalık ve açık hastalık sorunlarının yeri için işaretin tam bandını düzeltemez. Bu derleme, motor sembolizmi EEG bilgisinden vurgu çıkarma ve EEG bilgisinin insan hastalığı ile karakterizasyonu etrafında odaklanmaktadır.
Özet (Çeviri)
The cerebrum PC interface brings issues to light of basic ailments influencing the human sensory system. The human sensory system is a mind boggling organization of neurons with a simple flagging component. The cerebrum PC interface permits the framework to keep human mind action to recognize sickness utilizing AI and PC vision. BCI information is alluded to as engine symbolism. Engine symbolism is non-fixed information that is planned regarding recurrence and time. In engine picture, recurrence is separated into various sign groups like alpha, beta, gamma, and delta. Because of the great component of information and clamor relics, band division with recoded signal is a basic undertaking. The information planning and vector development processes require information decrease, however the information decrease process loses some band esteem and can't correct the exact band of sign for the location of ailment and explicit sickness problems. This review centers around highlight extraction from engine symbolism EEG information and characterization of EEG information with human sickness.