The effect of pv solar cell electrification on rustic livelihood transformation
Pv güneş hücresi elektrikasyonunun rustik geçim dönüşümü üzerine etkisi
  1. Tez No: 769798
  2. Yazar: OMAR BASIL ABDULAMEER ALHEBASHI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYÇA KURNAZ TÜRKBEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 73
Özet
Fotovoltaik güneş enerjisi, çeşitli faaliyetler için bir katalizör görevi görme ve eğitim ve sağlığın geliştirilebileceği bir alan sağlama potansiyeline sahiptir, böylece yoksulluğun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Çalışmalara göre güneş enerjisi, özellikle kırsal alanlarda dezavantajlı topluluklarda kalkınma sağlanmasında kritik öneme sahiptir. Elektrik ışığının gece çalışmaları için kullanılmasına, televizyon, radyo ve şarj cihazı telefon gibi elektrikli ekipmanların kullanılmasına ve en önemlisi gelir getirici faaliyetlerin desteklenmesine diğer tüm enerji kaynaklarından daha önemli katkı sağlar. Ayrıca, kırsal toplulukların geçim kaynakları dönüştürülecekse, yalnızca bir dizi zorlukla kuşatılmış gibi görünen kaynaklara odaklanmak yerine, yenilenebilir enerji ve özellikle güneş enerjisi gibi diğer seçmeli enerji kaynaklarını da dikkate almayı düşünmek.
Özet (Çeviri)
Photovoltaic solar energy has the potential to serve as a catalyst for a variety of activities and to provide a space in which education and health may be enhanced, so assisting in the elimination of poverty. Solar power, according to studies, is critical in bringing about development in disadvantaged communities, especially in rural areas. It contributes more significantly to the utilization of electric light for night studies, the use of electrical equipment such as televisions, radios, and charging device telephone, and, most importantly, the support of income-generating activities than any other source of energy. And also thinking about to consider other elective wellsprings of energy, such as renewable energy, and particularly solar energy, if the livelihood of rural communities is to be transformed, rather than focusing solely on sources that appear to be beset by a slew of difficulties.