Применение принципов оптимального управления в алгоритмах АСУТП для управления динамическими объектами первого и второго порядка
Birinci ve ikinci mertebeden dinamik nesneleri kontrol etmek için otomatik kontrol sistemi algoritmalarında optimal kontrol ilkelerinin uygulanması
  1. Tez No: 769820
  2. Yazar: SİNAN SAVAŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. KOROLEV SERGEI ANDREEVICH
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Fizik ve Fizik Mühendisliği, Nükleer Mühendislik, Physics and Physics Engineering, Nuclear Engineering
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Rusça
  9. Üniversite: National Research Nuclear University MephI
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Yeterlilik çalışmalarının bir parçası olarak, birinci ve ikinci mertebeden dinamik nesnelerin yönetimi için otomatik proses kontrol sistemi algoritmalarında optimal kontrol ilkelerinin uygulanması araştırılmıştır. Mevcut optimal kontrol yöntemleri, optimallik ilkelerini karşılayan bir algoritma geliştirmek için teknik bir koşulda otomatik proses kontrol sisteminde kullanıma uygundur. Bu çalışmanın amacı, dinamik programlama yöntemi ve maksimum prensibi gibi optimum kontrol yöntemlerini uygulamaktır.
Özet (Çeviri)
As part of the qualification studies, the application of optimal control principles in automatic process control system algorithms for the management of first and second order dynamic objects has been investigated. Existing optimal control methods are suitable for use in an automated process control system in a technical condition to develop an algorithm that satisfies the optimality principles. The aim of this study is to apply optimum control methods such as dynamic programming method and maximum principle.