Solar energy utilization in İstanbul's four and five-star hotels
İstanbul'un dört ve beş yıldızlı otellerinde güneş enerjisi kullanımı
  1. Tez No: 769852
  2. Yazar: AHMED ABDULKADHIM KHALEEFAH AZZAWI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYÇA KURNAZ TÜRKBEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 77
Özet
Giriş Enerji sektöründe kullanılan en yaygın ve uygun yenilenebilir enerji kaynaklarından biri güneş enerjisidir. Aynı zamanda en ekonomik olanıdır. Basitçe güneş enerjisi olarak da bilinen güneş enerjisi, bir dizi işlev için güç sağlamak için güneş ışığından yararlanan bir teknolojidir. Güneş enerjisi binlerce yıldır çok çeşitli teknolojilerde, özellikle uzayda izole edilmiş alanlar gibi başka hiçbir enerji kaynağına erişilemeyen yerlerde kullanılmakta ve bugün hala sayısız uygulamada kullanılmaktadır. Aşağıdaki güneş enerjisi sistem türleri tanınmalıdır. Erişilebilir sistem kategorilerinden bazıları fotobiyolojik sistemler, kimyasal sistemler, fotovoltaik sistemler, termal sistemlerdir.
Özet (Çeviri)
Introduce One of the most prevalent and suitable renewable energy sources employed in the energy sector is solar energy. It is also the one that is most economical. Solar energy, also known simply as solar energy, is a technology that makes use of sunshine to supply power for a range of functions. Solar energy has been used for thousands of years in a wide range of technologies, particularly in places where no other energy source is accessible, like isolated areas in space, and is still employed today in numerous applications. The following solar energy system types should be recognized. Some of the accessible system categories include photobiological systems, chemical systems, photovoltaic systems, thermal systems.