A construction project management model based on agile approach: cost study project time scheduling
İ
- Tez No: 798279
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEYED MOHSEN SEYEDI VIAND
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
Çevik yaklaşımı kullanarak inşaat projelerinin sürekli ilerlemesi, her aşamada yönetilebilen projeye hakemlik eder. Çevik yaklaşım, bir projenin proje ömrü boyunca minimum kesinti ile uygulanabileceği fikrine dayanmaktadır. Bu makale, anahtar kavram olarak bir proje zaman çizelgesine bağlı etkili proje faktörlerini uygular. Bu hedefe ulaşmak için, proje zaman çizelgesi gecikmesinin nedenini belirtmek için RII yöntemi kullanılır. daha sonra uzmanlarla yapılan bir anket, proje gecikmesine neden olan yüksek puan faktörünün zaman etkisini değerlendirir. Ardından çözümü belirtin. Kısmen yüklenicinin deneyimsizliğinden ve proje koşullarının öngörülemezliğinden kaynaklanan, mal sahibinin ödemede gecikmesi nedeniyle yüklenicinin çalışmaya devam edememesi, kaynak eksikliği ve malzemelerin şantiyeye teslimindeki gecikmeler, proje takvimi üzerinde etkili faktörlerdi. . RII'nin sonuçları, Irak projelerinde planlama gecikmelerinin ana nedeni olarak sahaya malzeme teslimindeki gecikmeleri belirtiyor. bunun için, çizelgeleme gecikmesi problemlerine bir çözüm olarak, proje çizelgesi her bir görev için ihtiyaç duyulan materyalin zamanı ve miktarı ile değiştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
Continuous progress of construction projects using the agile approach referee to the project that can be managed at each stage. Agile approach is predicated on the idea that a project can be applied during project lifetime with minimal disruption. The present paper applies the effective project factors depend on a project time schedule as a key concept. In order to achieve this target, the RII method is used to specify the cause of the project schedule delay. then a survey with the experts evaluates the time effect of the higher score factor which causes the project delay. Then specify the solution. The contractor's inability to continue working owing to the owner's delay in payment, which was caused in part by the contractor's inexperience and the unpredictability of the project's circumstances, lack of resources and delays in delivering materials to the site was the effective factors on the project schedule. The results of RII specify the delays in delivering materials to the site as the main cause of scheduling delays in ıraqi projects. for that, the project schedule was modified with the time and quantities of needed material for each task as a solution to the scheduling delay problems.